V nedeľu 20. októbra sa v priestoroch Pastoračného centra v Senci uskutočnil ďalší z koncertov kontrabasového zoskupenia BASS BAND. Umelci vystúpili v rámci 10. výročia otvorenia pastoračného centra a svojou hudbou obohatili paletu farieb už aj tak pestrého popoludnia. V zostave výnimočne chýbal kontrabasista Ján Prievozník a tak BASS BAND získal pre tento koncert ešte komornejšiu podobu tria. To však vôbec neubralo na atraktívnosti netradičného a špecificky znejúceho ansámblu, ktorý v rámci svojho programu odohral hneď niekoľko skladieb, často v zaujímavých aranžmánoch.

V úvodnej Man müsste Klavier spielen können bola znateľná už z názvu vyplývajúca inšpirácia klavírom, najmä v technicky náročných „kontrabasových“ arpeggiách, ktoré bravúrne zvládal vo svojom parte Ján Krigovský. Trojica ďalej predviedla časť Largo z Dvořákovej Symfónie č. 9 „Z nového sveta“ a taktiež skladbu Very Good Year od Garyho Karra.

V druhej polovici koncertu sa ku kontrabasom pridal zvuk huslí Elišky Podolskej, aby tak v priestoroch pastoračného centra zaznelo Intermezzo z opery Cavalleria rusticana. Na záver sa BASS BAND s publikom rozlúčil skladbou Comedian Bassist, zahŕňajúcou aj vtipný divadelný element. Celkovo išlo o dôstojné zavŕšenie príjemného podujatia a zostáva len veriť, že priestory centra budú aj naďalej ožívať udalosťami podobného druhu.

Autor: Filip Hoško