Kontrabasové kvarteto BassBand je jedno zo zoskupení, ktoré spontánne vzniklo popri aktivitách občianskeho združenia Slovak Double Bass Club. Jeho snahou je ukázať poslucháčom možnosti využitia kontrabasu nielen ako orchestrálneho nástroja, ale i nástroja sólového. Kontrabasový kvartet ponúka poslucháčovi nevšedný zážitok v spojení so zvukom najhlbšie znejúceho sláčikového nástroja v nevšedných aranžmánoch od klasiky cez jazz, swing až populárnu hudbu. Popri uvádzaní aranžmánov a transkripcií (W. A. Mozart Divertimento D dur, L. van Beethoven – piano sonata Nr. 9. op. 14, G. Ph. Telemann – Concerto in D major a mnohých ďalších), sa súbor špecializuje na uvádzanie pôvodných a originálnych skladieb napísaných pre toto nevšedné zoskupenie od autorov svetovej, ale i domácej hudobnej scény. (S. Palúch, M. Comendant, M. Lejava, L. Chuťková, P. Bodnár, J. Gréner, H. Nuegebauer, R. Catalá, V. Jaš, J. Borza a i.)

BassBand má za sebou radu úspešných projektov a predstavení. Pravidelne spolupracuje so známym slovenským baritonistom Martinom Babjakom, úspešným bol projekt s Máriou Čírovou či raperskou skupinou „Regiment“. V roku 2016 uviedol BassBand pod režisérskou taktovkou Mareka Mokoša divadelné predstavenie „Dis -moi tes amours“ – „Pocta žene“. V hereckej úlohe sa predstavil mladý herec Dávid Hartl (člen divadla „Nová scéna“) spolu so švajčiarskou mezo-sopranistkou Stephanie Szanto.

BassBand ponúka radu programov a projektov zostavených na mieru. Výchovné koncerty pre deti, koncerty duchovnej hudby, populárny žáner či program plný originálnych kompozícií pre to najnáročnejšie publikum. Na Slovenskej hudobnej scéne je jediným takýmto zoskupením, ktoré sa aktívne venuje propagácii takejto literatúry.V roku 2015 úspešne natočil debutové CD BassBand.

Vystúpenia Bass Band-u sú hľadaním spoločnej reči nástrojov i ľudí. Členov spája nielen láska ku kontrabasu a hudbe, ale aj úprimné priateľstvo, vzájomný rešpekt, hudobný vkus a nepochybne humor!

Účinkujú:

Ján Krigovský

Ján Prievozník

Metod Podolský

Jakub Stračina

 

IMG_9552

Ján Krigovský

Ján Prievozník

Metod Podolský

Metod Podolský

 

 

Jakub Stračina